Kajaki Słupia Kajaki Słupia

pytania i odpowiedzi

Spływy, które nie trwają dłużej niż 3 godziny. Wszystkie w okolicy Sulęczyna i przystani kajakowej Kajlandia.
Spływy na które musimy poświęcić praktycznie cały dzień. Oprócz kilku godzin spędzonych na wodzie, doliczyć tu trzeba przygotowanie, sugerowaną przerwę regeneracyjną, czas potrzebny na dojazd na start spływu i powrót z mety.
Spływy trwające co najmniej dwa dni, czyli spływy z noclegiem. Przez kilka dni pokonujemy znaczny dystans, nocujemy na polach namiotowych lub w kwaterach agroturystycznych, a nasze bagaże płyną z nami w kajaku lub przewożone są na poszczególne etapy spływu. Można zaplanować pokonanie najciekawszego odcinka rzeki złożonego z kilku etapów lub podjąć rękawice i spłynąć całą wybraną rzeką, od źródła do ujścia!
Są to rozbudowane spływy, których pełną organizacją zajmujemy się my. Uczestnicy spływu muszą jedynie dobrze się bawić. Zapewniamy nie tylko kajaki i niezbędny sprzęt, ale również przewodników lub instruktorów, catering oraz pełen transport uczestników na start i z mety spływu. Zostawiamy Wam możliwość modyfikowania kateringu, domówienie dzika lub zarezerwowanie wiaty biesiadnej. Możemy również zorganizować spływ na innej rzece niż te z naszej oferty.
Wstępem do procesu rezerwacji jest wypełnienie formularza kontaktowego, napisanie maila na adres biuro@kajaki-slupia.pl lub kontakt pod numerem 691350500. Po ustaleniu wszelkich szczegółów i akceptacji oferty, wpłacamy wymaganą zaliczkę. Teraz wystarczy zaczekać na dzień spływu.
Nie ma tu reguły. Zalecamy kontaktować się z nami jak najszybciej. Jeżeli to możliwe to kilka tygodni przed Wcześniej. Jeśli jednak najdzie Was nagła ochota na pływanie to odezwijcie się do nas przynajmniej dzień przed planowaną datą spływu.
Nie ma problemu. Dysponujemy flotą mogącą obsłużyć nawet większe grupy, a nasza baza jest gotowa na taką liczbę gości. Współpracujemy z firmami przewozowymi, instruktorami, ratownikami, firmami cateringowymi. Nasze dziesięcioletnie doświadczenie gwarantuje Wam profesjonalną i kompleksową obsługę. Duże, zorganizowane grupy, nie tylko firmy, często korzystają z naszych usług.
Poziom trudności oznaczyliśmy w naszej ofercie. W przypadku spływów łatwych, poradzą sobie nawet osoby po raz pierwszy siedzące w kajaku. Spływy średnie wymagają już pewnego obycia z kajakami, jednak brak doświadczenia z powodzeniem można zastąpić zapałem i zaangażowaniem. Spływy trudne i bardzo trudne zalecamy raczej osobom które mają już za sobą kilka spływów.
Niezależnie czy spływ odbywa się w upalny dzień czy w bardziej pochmurny na pewno należy zabrać ze sobą wodę oraz dodatkową odzież. Przyda się również coś do zjedzenia, kanapka, baton. Ważne jest aby chociaż jedna osoba w grupie miała ze sobą telefon. Będziecie mogli skontaktować się z nami po zakończeniu spływu.
Najlepsze są ubrania ze sztucznych materiałów, które szybko schną. Wszelkiego rodzaju odzież sportowa (wskazana termoaktywna), taka, którą możemy pobrudzić i zamoczyć. Przydadzą się również specjalne buty do wody lub sandały. Obuwie powinno zapewnić nam bezpieczeństwo gdy będziemy stąpać po dnie rzeki. Odradzamy klapki czy japonki, które nie trzymają się stopy i mogą odpłynąć. Pamiętajmy też o nakryciu głowy.
Taki ubiór wręcz wymagany jest na aktywniejsze spływy. Na łatwych trasach możemy ubrać się nieco swobodniej, ale pamiętajmy, że nawet na najprostszym odcinku można się zamoczyć lub pobrudzić.
Przyda się również kurtka lub bluza oraz coś do przebrania w przypadku aktywniejszych tras. Do każdego kajaka dostaniecie trzydziestolitrowy, wodoszczelny worek , do którego możecie się spakować.
Przy poszczególnych trasach podaliśmy orientacyjny czas spływu. Tyle spędzimy na wodzie przy spokojnym wiosłowaniu. Doliczyć tu trzeba planowane przerwy.
Dobrze trafiliście! Od początku istnienia firmy organizujemy cykliczną imprezę Hydroaktywni. Zawsze odbywa się na przełomie maja i czerwca i trwa cały weekend. Goszczą u nas nie tylko ludzie pływający od dawna, ale i amatorzy. Impreza ma charakter pikniku rodzinnego z dodatkowymi atrakcjami oraz z dużą dawką pozytywnej energii i humoru. Co roku przygotowujemy dla Was coś nowego. Sobotni dzień pełen emocji i rywalizacji wieńczy impreza z dj-em lub zespołem muzycznym, a w niedzielę odbywa się turniej siatkówki. Śledźcie nas na facebooku i na naszej stronie aby nie przegapić kolejnych Hydroaktywnych.
Specjalizujemy się w organizacji spływów kajakowych, a nie w przewozie osób. Do każdego spływu zapewniamy Wam przewóz sprzętu i transport max 8 osób w naszym busie. W tych ośmiu osobach jadą z nami m.in. kierowcy, którzy prywatnymi autami wracają po pozostałych uczestników spływu. Trasy przejazdu nie są długie i nie jest to logistyczny problem.
Możecie rozstawić auta przed spływem, tzn. we własnym zakresie przewieźć część aut na metę spływu.

Oczywiście wychodząc Państwu naprzeciw stworzyliśmy dodatkową usługę, którą jest transport wszystkich uczestników.
W ramach ceny każdego spływu gwarantujemy Wam najwyższej jakości sprzęt pływający i wiosła, certyfikowane kamizelki dla Waszego bezpieczeństwa, duże worki wodoszczelne (jeden na kajak), mapkę spływu (conajmniej jedna na grupę), parking, ubezpieczenie NNW, ognisko po spływie i możliwość odpoczynku na przystani Kajlandia. Dodatkowo transport sprzętu i przewóz max 8 osób w naszym busie. Wszystko, co jest niezbędne do Waszego bezpiecznego i komfortowego pływania.
Wszystkie pozostałe elementy są dodatkowo płatne. Znajdziecie je w zakładce pozostałe usługi .
Na spływy kilkugodzinne i jednodniowe zabierzcie tylko to co niezbędne. Przy wycieczkach kilkudniowych musicie zdecydować czy wasz bagaż pakujecie do kajaka czy, za dodatkową opłatą, przewozimy go za Wami na poszczególne etapy spływu.
Podczas spływu pić alkoholu nie można! Niestety jest to częsta praktyka wśród turystów, absolutnie przez nas nieakceptowana. Zabrania tego polskie prawo, zdrowy rozsądek, a także podstawowe zasady bezpieczeństwa. Zachęcamy do czerpania ze spływu maksymalnej przyjemności bez dodatkowych procentów. Piwko i mocniejsze trunki zostaw sobie po spływie, podczas biesiady na naszej przystani.
Auta parkujecie na parkingu na naszej przystani kajakowej Kajlandia. Dla spływów kilkugodzinnych i jednodniowych parking jest bezpłatny. Przy spływach kilkudniowych cena za postój, za każdy dzień to 5 zł/ auto. Jeśli wymaga tego logistyka, możliwe jest parkowanie w miejscu startu lub na mecie spływu. Jednak zawsze jest to bezpieczne i sprawdzone przez nas miejsce.
Tak! Można wybrać łatwy odcinek lub jeśli macie większe doświadczenie, trudniejsze trasy. Każde dziecko otrzymuje specjalną, pomarańczową kamizelkę ratunkową. Maluchy mogą płynąć w kajaku jako drugi kajakarz. Można też posadzić dziecko pośrodku kajakarzy jako trzeci "pasażer", co umożliwia specjalna dostawka . Pamiętajcie aby ilość dzieci zgłosić przed spływem.
Jeśli już wybieracie kajaki jako rozrywkę na weekend lub sposób spędzenia urlopu to bądźcie świadomi zmienności pogody. Obok olejku do opalania wrzućcie odzież do przebrania, cieplejszy polar lub kurtkę przeciwdeszczową. W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych (np. burza) możemy przełożyć spływ na inny termin. Jednak odwoływanie spływu może wiązać się z utratą części wpłaconej zaliczki.
Każda osoba korzystająca z naszych usług może nieodpłatnie odpocząć i pobiesiadować na naszej przystani Kajlandia. Można rozpalić ognisko i usmażyć przyniesione przez siebie jedzenie. Dla większych grup istnieje możliwość przygotowania cateringu: kiełbaska, karkówka, zupa, chleb ze smalcem i ogórkiem lub inne smaczne danie z naszej oferty. Można też wybrać się do jednej z kilku lokalnych restauracji.
Każda osoba biorąca udział w spływie objęta jest ubezpieczeniem NNW.
Jasne! Można skorzystać z dużego pola namiotowego na naszej przystani. Do dyspozycji będziecie mieli 4 zadaszone wiaty, bieżącą wodę, prąd, internet, ubikacje i prysznice z ciepłą wodą. Będziecie mogli rozpalić sobie ognisko lub wykorzystać własny węgiel i rozpalić jeden z naszych grillów.
Jeśli jednak namiot nie jest dla Was, możecie przyjechać swoim kamperem albo skorzystać z oferty lokalnych hoteli i domów agroturystycznych.
Kamizelka asekuracyjna lub ratunkowa potrzebna jest każdej osobie płynącej kajakiem, bez względu na wiek, doświadczenie czy umiejętności. Po to stworzono wszelkie środki bezpieczeństwa, aby je stosować i zapobiegać wypadkom - chodzi przede wszystkim o Wasze bezpieczeństwo!
Układamy logistykę i plan dnia w taki sposób, żeby czas oczekiwania na mecie był jak najkrótszy. Zazwyczaj przyjeżdżamy w ciągu 15 minut od przypłynięcia ostatniej osady z Waszej grupy. Wszystko zależy od sprawnej komunikacji i zachowania się na wodzie. Zawsze umawiamy się z Wami na wcześniejszy telefon, który pozwoli nam sprawnie przeprowadzić transport. Przy dużym natłoku pracy lub w wyniku nieprzewidzianych sytuacji, czas przyjazdu może się nieznacznie wydłużyć. W takich przypadkach zawsze będa Państwo poinformowani.

Gdzie nas znajdziesz?

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Regulamin wypożyczania sprzętu kajakowego

I. Postanowienia ogólne

 1. Sformułowania zawarte w niniejszym regulaminie oznaczają:
 1. Usługodawca – firma „Kajaki-Słupia” s.c. Witold Zalewski, Renata Zalewska,
 2. Organizator spływu – osoba bezpośrednio kontaktująca się z firmą „Kajaki- Słupia” i wypożyczająca sprzęt kajakowy,
 3. Sprzęt kajakowy – niezbędny sprzęt do odbycia spływu kajakowego: kajaki, wiosła, kamizelki asekuracyjne,
 4. Uczestnik spływu – wszystkie osoby biorące udział w spływie kajakowym,
 5. Spływ kajakowy – usługa polegająca na wypożyczeniu sprzętu kajakowego do przepłynięcia wybranego odcinka rzeki  oraz przetransportowanie sprzętu kajakowego i określonej liczby uczestników na punkt początkowy i z punktu końcowego spływu,
 6. Proces rezerwacji – czas trwania wszystkich niezbędnych szczegółów i ustaleń warunków spływu kajakowego,
 7. Rezerwacja – potwierdzenie ustaleń oferty spływu oraz akceptacja warunków rezerwacji oraz wpłata zaliczki.

II. Rezerwacja

 1. Proces rezerwacji można rozpocząć kontaktując się bezpośrednio z firmą „Kajaki- Słupia”. Forma kontaktu jest dowolna.
 2. Rezerwacji należy dokonać mailowo lub poprzez formularz rezerwacji na stronie kajaki-slupia.pl.
 3. Dopuszcza się składanie rezerwacji osobiście po spisaniu umowy, a w szczególnych przypadkach telefonicznie.
 4. Podczas kontaktu ustalane są wszystkie niezbędne szczegóły wybranej oferty spływu tj.: termin i godzina rozpoczęcia spływu, wybrany odcinek, ilość uczestników oraz ilość i rodzaj kajaków, transport uczestników, ilość osób niepełnoletnich biorących udział w spływie oraz usługi dodatkowe zawarte w zakładce „pozostała oferta” na stronie kajaki-slupia.pl.
 5. Rezerwację uznaje się za dokonaną i ważną jeśli spełnione są wszystkie poniższe warunki:
 1. Ustalono termin oraz pozostałe szczegóły spływu wymienione w pkt. 4,
 2. Zaakceptowano przedmiotowy regulamin wypożyczenia sprzętu kajakowego,
 3. Wpłacono zaliczkę w wysokości określonej w pkt.
 1. Wysokość wymaganej zaliczki:
 1. Spływy kilkudniowe: 30% całkowitej ceny spływu wskazanej przez Usługodawcę,
 2. Spływy kilkugodzinne, jednodniowe i zorganizowane: 50% całkowitej ceny spływu wskazanej przez Usługodawcę.
 1. Zaliczkę należy wpłacić na numer konta podany na stronie www.kajaki-slupia.pl najpóźniej 3 dni po zaakceptowaniu warunków i ustaleń spływu  W przypadku odległych terminów rezerwacji dopuszcza się indywidualne ustalenie terminu wpłaty zaliczki.
 2. Pozostała część ceny spływu opłacana jest najpóźniej w dniu spływu przed jego rozpoczęciem.
 3. Zmiany dotyczące ilości sprzętu należy zgłaszać najpóźniej 7 dni przed spływem w celu ewentualnej korekty oferty spływu.
 4. Całkowita ustalona cena spływu nie ulega zmianie w dniu spływu.
 5. W przypadku nieopłacenia zaliczki w terminie, Usługodawca ma prawo do anulowania wszelkich ustaleń rezerwacji.

III. Anulowanie rezerwacji

 1. Organizator spływu ma prawo do anulowania rezerwacji.
 2. Anulowanie rezerwacji musi być dokonane w trwałej formie, poprzez maila, sms lub w formie pisemnej.
 3. W przypadku anulowania rezerwacji zwrot zaliczki lub jej części, może nastąpić tylko na warunkach określonych w pkt. 4
 4. Organizatorowi przysługuje zwrot zaliczki w wysokości:
 1. W uzasadnionych przypadkach do 30 dni przed spływem kajakowym: 100% zaliczki,
 2. W czasie krótszym niż 30 dni zwrot nie następuje ale istnieje możliwość przełożenia spływu na inny możliwy termin.
 1. Ustalona w procesie rezerwacji data spływu jest obligatoryjna i może zostać zmieniona tylko jeśli pozwala na to terminarz Usługodawcy.
 2. Jeśli w dniu spływu liczba uczestników będzie mniejsza niż ustalona w procesie rezerwacji całkowita cena spływu nie ulega pomniejszeniu.

IV. Prawa i obowiązki organizatora i uczestników spływu

Organizator spływu:

 1. Tylko organizator spływu upoważniony jest do dokonywania jakichkolwiek zmian w ustaleniach spływu poczynionych z Usługodawcą.
 2. Przed rozpoczęciem spływy organizator zobowiązany jest podpisać umowę wypożyczenia sprzętu kajakowego.
 3. W przypadku uczestnictwa osób nieletnich w organizowanych spływach kajakowych organizator spływu zobowiązany jest do uzyskania zgody na uczestnictwo osoby nieletniej od jej prawnego opiekuna lub zapewnić opiekę osoby dorosłej w kajaku podczas spływu.
 4. Organizator spływu zobowiązany jest poinformować innych uczestników spływu o wszystkich warunkach, na jakich spływ się odbywa, a także zapoznać ich z niniejszym regulaminem.
 5. Organizator spływu zobowiązany jest do sprawdzenia czy stan zdrowia uczestników umożliwia im wzięcie udziału w imprezie i bierze za to pełną odpowiedzialność.
 6. Organizator spływu powinien zapoznać się ze stanem technicznym wydawanego sprzętu kajakowego.
 7. Organizator spływu jest zobowiązany do pokrycia kosztów szkód wyrządzonych zarówno przez siebie, jak i przez innych Uczestników spływu kajakowego. Za zniszczenie lub zagubienie sprzętu kajakowego, zgodnie z podpisaną umową, należy pokrycie pieniężne w wysokości:

Uczestnicy spływu:

 1. Każdy z uczestników spływu ponosi pełną odpowiedzialność za powierzony mu sprzęt kajakowy.
 2. Zabrania się korzystania ze sprzętu pływającego bez kamizelek asekuracyjnych.
 3. Zabrania się wyrzucania i pozostawiania śmieci ta trasie spływu. Śmieci należy pozostawić w kajaku lub w miejscach do tego wyznaczonych.
 4. Każdy z uczestników spływu zobowiązany jest do płynięcia zgodnie ustalonym odcinkiem i zakończenie go w wyznaczonym miejscu i czasie.
 5. Pozostawienie kajaka i pozostałego sprzętu w miejscu innym niż ustalony punkt zakończenia spływu, wiąże się z dodatkowym kosztem ustalonym przez usługodawcę.

STOSUJ SIĘ DO PRAWIDEŁ:

V. Prawa i obowiązki Usługodawcy

 1. Usługodawca ma obowiązek wywiązać się w pełni z poszczególnych punktów ustalonych w procesie rezerwacji.
 2. Usługodawca zastrzega sobie prawo odmowy wydania sprzętu w przypadku zauważenia, że uczestnicy spływu znajdują się pod wpływem alkoholu.
 3. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za uczestników spływu i organizatora podczas spływu.
 4. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za zgubione rzeczy uczestników spływu podczas spływu.
 5. Usługodawca zobowiązany jest do odebrania wszelkich śmieci pozostawionych przez uczestników spływu.
 6. Usługodawca zobowiązany jest do odebrania sprzętu kajakowego oraz wskazanych uczestników spływu o umówionej godzinie zgodnie z ustaleniami.
 7. W przypadku opóźnienia i zmiany ustalonej godziny odbioru sprzętu i wskazanych uczestników spływu z winy uczestników spływu, usługodawca rości sobie prawo do zorganizowania takiego transportu powrotnego, który będzie realny w najszybszym możliwym czasie.

VI. Informacje Końcowe:

 1. Wszelkie ustalenia i kwoty dotyczące spływu kajakowego poprzedza podpisanie umowy wypożyczenia sprzętu kajakowego.
 2. W razie nie dostosowania się do warunków umowy będą miały zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.

 

Sulęczyno, 01.02.2019r.